Alüminyum Doğrama

indir (5) indir (6) indir (7) indir (8) indir (9) indir (10) indir (11)images (27) images (28) images (29) images (30) images (31) images (32) images (33) images (34)

Alüminyum Doğrama Nedir?

 

Her tür yapıda alüminyum profil, levha, panel veya alüminyum alaşımlı malzemeler kullanılmak suretiyle yapılan kapı, pencere, cephe kaplama, ofis bölme, korkuluk, küpeşte gibi sistem & uygulamalara genel anlamda alüminyum doğrama adı verilmektedir. Alüminyum profillerin bir atölyede kesiminin yapılarak inşaat projelerinde uygulanabilir / kullanılabilir hale getirilerek işlenmesi eylemi de “Alüminyum Doğrama” olarak tanımlanmaktadır.

 

Alüminyum Doğrama Özellikleri ve Diğer Doğrama Türleri ile Kıyaslamalar:

 

Alüminyum doğrama sistemleri çağımızda yaygın olarak kullanılan malzeme ve uygulama biçimidir. Ahşap doğrama ile kıyaslandığında yangına, korozyona ve diğer atmosfer etkilerine dayanımı üst düzeydedir. PVC doğrama ile kıyaslayacak olursak, profil çeşitliliği, estetik seçenekler, uygulama pratiği ve dayanım bakımından her zaman üstündür; geri dönüşüm özelliği ve PVC gibi petrokimya türevi plastik mamul ihtiva etmemesi özellikleriyle de doğaya saygı kriterlerine uygun bir malzemedir ve insan sağlığına PVC gibi negatif etkileri yoktur. Özetle uzun ömürlü, çevreci, ısı yalıtımlı ve dekoratif olması nedeniyle yapılarda alüminyum doğrama tercih edilmelidir.

 

Alüminyum Doğrama Ürün / Uygulama Çeşitleri:

 

Alüminyum doğrama kapı & pencere sistemleri, alüminyum sineklik, alüminyum cephe giydirme sistemleri, alüminyum güneş kırıcı, alüminyum pergola, alüminyum ışıklık, alüminyum ofis bölme, alüminyum asma tavan, alüminyum kompozit cephe, alüminyum güvenlik panelleri, alüminyum korkuluk, alüminyum küpeşte, alüminyum doğrama kış bahçesi, alüminyum sundurma, alüminyum kutu profil uygulamaları.

Leave a comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>